Χειμερινός και σαρωτικός

Σαρωτικός ήταν ο Ηρακλής στους Χειμερινούς Αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο, καθώς από τους 45 αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν, οι 26 κατέκτησαν συνολικά 40 μετάλλια.
Αξίζει να σημειωθεί επίσης πως ο Θοδωρής Κυπριανίδης έπιασε το όριο της Προεθνικής στα 100μ και 200μ πρόσθιο Παίδων, ενώ ο Γιώργος Μπαρμπαρούσης πέτυχε ρεκόρ Ηρακλή στα 200μ μικτή, καταρρίπτοντας αυτό του Χρήστου Κιτσούλη.
Σημειώθηκαν εννιά πρώτες επιδόσεις στην Ελλάδα, από τις οποίες οι έξι από τα αδέρφια Κατογλου, δύο είχαν οι σκυταλοδρομίες 4Χ100 μικτή ομαδική Παμπαίδων Β΄ και Παμπαίδων Α΄και μία ο Κυπριανίδης.
Αναλυτικά οι αθλητές και αθλήτριες του Ηρακλή που κατέκτησαν μετάλλια:
Εφήβων-Νεανίδων
Δερμεντζογλου Γεωργία 1η 50μ και 100μ πεταλουδα , 3η 200μ πεταλουδα
Μπαρμπαρουσης Γιωργος 1ος 200μ μικτή , 2ος 200μ ύπτιο , 3ος 200μ προσθιο
Ρίσκος Βασίλης 3ος 400μ. μικτή
Παίδων -Κορασίδων
Κυπριανίδης Θοδωρής 1ος 200μ προσθιο , 2ος 100μ προσθιο
Σμιλιανη Αναστασία 2η 100μ προσθιο, 3η 50 και 200μ προσθιο
Σκυταλοδρομίες: 2η θέση 4Χ100μικτη με τους
Σαββαπετρακη Ανδρέα, Κυπριανιδη Θοδωρη, Κυριακιδη Βασίλη, Κωνσταντίνου Γιώργο
Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α’
Κόκκινος Θανασης 1ος 200μ προσθιο, 2ος 100μ προσθιο
Πολυζουδης Κωστας 2ος 50μ πεταλουδα , 3ος 100μ πεταλουδα
Στεφοπουλος Θοδωρής 2ος 100μ ελεύθερο , 3ος 50μ ελεύθερο
Μαλαμα Κωνσταντίνα 2η 1500μ ελεύθερο, 3η 200μ πεταλουδα
Τορονιδης Στρατος 2ος 50μ προσθιο
Σκυταλοδρομίες
1η θέση 4Χ100μ μικτή με τους Κιοσσε Βασίλη , Κόκκινο Θανάση , Πολυζουδη Κώστα και Στεφοπουλο Θοδωρη
2η θέση 4Χ100μ ελεύθερο με τους Κόκκινο Θανάση , Παπαγεωργιου Δημήτρη, Πολυζουδη Κώστα και Στεφοπουλο Θοδωρη
2η θέση 4Χ100μ μικτή με τις Σκούρα Δημητρα, Ριγγα Αννα, Μαλαμα Κωνσταντίνα και Τρυφωνίδου Ελένη
3η θέση 4Χ100μ ΜΙΧ Μικτή με Μαλαμα Κωνσταντίνα , Κόκκινο Θανάση, Πολυζουδη Κώστα και Τρυφωνίδου Ελένη
3η θέση 4Χ100μ ΜΙΧ ελεύθερο Μαλαμα Κωνσταντίνα , Στεφοπουλο Θοδωρη, Πολυζουδη Κώστα και Τρυφωνίδου Ελένη
Παμπαίδων Παγκορασίδων Β’
Κατογλου Κωστας 1ος σε 50μ ,100μ και 200μ ελεύθερο
Κατογλου Παναγιώτης 1ος σε 50μ, 100μ, 200μ πεταλουδα
Καλλιοντζης Δημήτρης 1ος 50μ προσθιο, 2ος 100μ προσθιο
Τούλας Δημήτρης 3ος 1500μ ελεύθερο
Σκυταλοδρομίες
1η θέση 4Χ100μ Μικτή με τους Χαλκια Μάνο , Καλλιοντζη Δημήτρη , Κατογλου Παναγιώτης , Κατογλου Κώστα
2η θέση 4Χ100μ ελεύθερο με τους Μπινουμακη Στάθη , Καλλιοντζη Δημήτρη , Κατογλου Παναγιώτη , Κατογλου Κώστα
2η θέση 4Χ200μ ελεύθερο με τους Τούλα Δημήτρη , Μπινουμακη Στάθη , Κατογλου Παναγιώτη , Κατογλου Κώστα
3η θέση 4Χ100μ ΜΙΧ μικτή με τους Κοσμιδου Χριστινα , Μπουρουδη Χριστινα , Κατογλου Παναγιώτης , Κατογλου Κωστας

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *